گان جراحی رنگیوزن را در عرض 10 روز کاهش می دهد

نوآوری و تحقیق و توسعه قابل توجهی در زمینه گان جراحی رنگی اتاق عمل (OR) انجام شده است. گان جراحی رنگی یکبار مصرف ، روپوش جراحی و پوشاک کارکنان به‌عنوان کامپوزیت از پارچه پلی‌پروپیلن درهم‌تنیده ساخته شده‌اند.

که به یک فیلم تنفسی ریز متخلخل لمینت شده است که به عنوان مانعی برای بسیاری از انواع میکروارگانیسم‌ها و ویروس‌ها عمل می‌کند. برخی از قسمت‌های لباس نیز با لایه‌های دافع مایع/خون تقویت می‌شوند که پس از عمل قابل جدا شدن هستند.

لباس‌های OR بادوام یا قابل استفاده مجدد نیز در تعدادی از کشورها رایج هستند، که از 100 درصد پارچه پلی استر با الیاف اصلی یا رشته‌ای پیوسته بافته شده با PTFE یا لایه لایه شده به یک فیلم PTFE تشکیل شده‌اند.

برخی از جراحان، پارچه‌های بافته ساده 100% پنبه یا پلی استر/پنبه را که با روکش یا لمینیت پوشانده شده‌اند، به روکش یا فیلم تنفسی ریز متخلخل ترجیح می‌دهند.

ماسک های جراحی مانند Filtron و Aseptex از متخصصان پزشکی و دندانپزشکی در برابر ابتلا یا انتقال عفونت محافظت می کنند.

گان

روکش کفش رسانا بارهای ساکن را دفع می کند و در کارهای جراحی آندوسکوپی، لیزر و الکتریکی استفاده می شود. پارچه های پلی استر بافته شده آبگریز در حال حاضر تنها مواد قابل استفاده مجدد برای لباس های جراحی هستند که این دو خواسته متضاد را به طور همزمان برآورده می کنند.

کارایی مانع این پارچه های بافته شده به طور مستقیم به چیدمان رشته ها در نخ و ساخت پارچه بافته شده بستگی دارد. اگرچه ساختارهای پارچه‌ای مختلف زیادی در بازار وجود دارد.

اما اجزای ساختاری یا ساختار منفذی یک پارچه بافته شده در ترکیب با اثر مانع اساساً تاکنون با استفاده از روش‌های نوری برای این منظور مورد بررسی قرار نگرفته است.
گان های یکبار مصرف جراحی اغلب فراموش می شوند و نادیده گرفته می شوند، اما کاربردهای عملی زیادی دارند. برخی از کاربردهایی که ممکن است در هر محیط بیمارستانی مفید باشد در زیر ذکر شده است.

روپوش جراحی یکبار مصرف نوعی لباس پزشکی است که در حین جراحی پوشیده می شود. از مواد نازکی ساخته شده است که پس از استفاده به راحتی می توان آن را دور انداخت.

روپوش های جراحی یکبار مصرف مهم هستند زیرا از بیماران در برابر قرار گرفتن در معرض خون و سایر مایعات بدن محافظت می کنند. پوشیدن روپوش جراحی یکبار مصرف نیز به جلوگیری از گسترش عفونت کمک می کند.