کانگورویی که تینر پلی اورتان را به جای آب می خورد!!!

برای رقیق کردن لاک پلی اورتان از چه چیزی می توان استفاده کرد، گوشه ای دلنشین طبقه بندی لعاب های پلی اورتان در این مقاله خواهید آموخت.

چنین سطوحی در آپارتمان مانند کف، دیوارهای بتنی، مبلمان، وسایل داخلی به طور مداوم در معرض تهدید بسیاری از عوامل خارجی تهاجمی قرار دارند، ظروف داغ، مایعات و مواد غذایی ریخته شده، پاشنه ها و سایر اشیاء تیز، مواد شیمیایی خانگی.

به عنوان وسیله ای محافظتی، حفظ یکپارچگی و ظاهر سطح، استفاده از تینر پلی اورتان به راحتی اجرا می شود و لایه ای محکم و سریع خشک می شود و تینر لاک های پلی اورتان قوام مطلوب را به محصول می دهد.

تینر لاک پلی اورتان چیست؟ گاهی اوقات اصطلاح «حلال» به معنای «رقیق‌تر» استفاده می‌شود، اما این کاملاً صحیح نیست: این مایعات از نظر ترکیب و عملکرد متفاوت هستند.

تینر

حلال مایعی است که ماده سخت شده (به عنوان مثال پلی اورتان یا لاک دیگر) را حل می کند و تینر مایعی است که برای کاهش ویسکوزیته یک محصول (لاک، رنگ، لکه و غیره) استفاده می شود.

برخی از مایعات فقط می توانند محصولات دکوراسیون داخلی را رقیق کنند، در حالی که برخی دیگر نه تنها رقیق می کنند، بلکه می توانند فیلم لاک خشک شده یا سایر پوشش ها را نیز حل کنند.

بنابراین، وایت اسپریت می تواند به عنوان یک رقیق کننده برای لاک های پلی اورتان یا لاک های ضخیم مبتنی بر روغن های آلکیدی عمل کند، اما وقتی خشک می شوند، این ترکیبات در آن حل نمی شوند.

با این حال، الکل دناتوره شده هم حلال و هم یک رقیق کننده برای شلاک است.

لاک های پلی اورتان مخلوطی از محلول الیگومر پلی اورتان و حلال های آلی هستند، هنگام انتخاب تینر برای لاک پلی اورتان باید دقت کرد که لاک الکل، بنزین و اجزای نیترو نداشته باشد و همچنین حاوی استات یا هیدروکربن های معطر باشد.