نارنگی یک منبع طبیعی با توان عملیاتی بالا از ترکیبات زیست فعال

رایحه اصلی آب ماندارین اساساً از 9 ماده فرار تشکیل شده است که عبارتند از لیمونن (شبیه مرکبات)، لینالول (گل و مرکبات)، α-ترپینئول (گل)، ترپینن-4-اول (چوبی و خاکی)، غیر آنال (کاج). ، گل و مرکبات)، دکانال (چرب و کپک زده)، α-پینن (شبیه کاج)، β-میرسن (خاک کپک زده و مرطوب) و کارون (نعناع و ماشین دور). علاوه بر این، تیمول و دی متیل آنترانیلات نیز در رایحه نارنگی ژاپنی مرتبط هستند.

بسیاری از این مواد فرار که در مرکبات شناسایی شده اند، مانند بسیاری از نارنگی شمال ها و محصولات غذایی دیگر، خواص زیست فعال متفاوتی (آنتی اکسیدان، ضد دیابت، ضد تکثیر و غیره) و فواید بالقوه سلامتی را نشان می دهند. در نتیجه، بسیاری از این میوه ها به عنوان غذاهای کاربردی با ارزش افزوده در نظر گرفته می شوند.

در این زمینه، مصرف کنندگان فعلی علاقه فزاینده ای به اصل و اصالت محصولات غذایی خود به عنوان تضمین کیفیت آنها دارند. بنابراین، شناسایی نشانگرهای مناسب برای متمایز ساختن این محصولات از محصولات دیگر که می‌توانند بسیار مشابه باشند، یک الزام قانونی حیاتی برای اطمینان مصرف‌کنندگان است.

در این زمینه، توسعه روش های سریع و قابل اعتماد برای تجزیه و تحلیل نارنگی کلمانتین مورد توجه بسیاری قرار گرفته است. برای دستیابی به این هدف، میکرواستخراج فاز جامد (HS-SPME) همراه با کروماتوگرافی گازی-طیف‌سنجی جرمی (GC-MS) یک روش تثبیت‌شده برای تجزیه و تحلیل VOMs است که حساسیت، تکرارپذیری و استحکام بالا را بازیابی می‌کند.

در سال های اخیر، استراتژی HS-SPME/GC-MS با موفقیت در توصیف مشخصات فرار میوه های جدید استفاده شده است. علاوه بر این، استفاده از روش‌های آماری چند متغیره برای پردازش داده‌های ولاتومیک، امکان تمایز بین ارقام، واریته‌ها و گونه‌های مختلف و حتی بین مراحل مختلف بلوغ میوه‌های مختلف را فراهم کرد.

هدف اصلی این مطالعه تعیین مشخصات فرار آب و پوست نارنگی setubalense کاشته شده در جزیره مادیرا، ارزیابی اصالت آنها با مقایسه با گونه مورکات نزدیک کشت شده در سرزمین اصلی، پرتغال، و کشف پتانسیل آن به عنوان یک گیاه بسیار بود.

منبع طبیعی غنی از چندین ترکیب فعال زیستی مهم با خواص متمایز سلامتی، یعنی تیمول، در گونه‌ای که در جزیره مادیرا کشت می‌شود. تمام استانداردهای مورد استفاده برای تایید VOMs (خلوص بالاتر از 98.5٪) و مخلوط n-آلکان C8-C20، از Sigma-Aldrich (سنت لوئیس، MO، ایالات متحده آمریکا) به دست آمد.

گاز حامل در سیستم GC هلیم بود (گرید فوق خالص، Air Liquide، Algés، پرتغال). نگهدارنده SPME برای نمونه برداری دستی، الیاف (دیوینیل بنزن/کربوکسن روی پلی دی متیل سیلوکسان-DBV/CAR/PDMS، لایه 50 میکرومتر DVB و لایه CAR/PDMS 30 میکرومتر و طول فیبر 1 سانتی متر)، و ویال های درپوش پیچ شیشه ای شفاف برای SPME با سپتای PTFE/سیلیکا (ضخامت فیلم 1.3 میلی متر) از Supelco (Bellefonte، PA، ایالات متحده آمریکا) خریداری شد.

  • منابع:
    1. Introduction Tangerine
  • تبلیغات:
  1. تاریخچه مختصری از کلوچه سنتی

  2. فروشنده بزرگ فلفل دلمه قرمز چهار پر

  3. صادرکننده بهترین رسوب بر شیرآلات

  4. قیمت فروش براق کننده کاشی سرامیک