لباس رسمی (تغییر مسیر از لباس)

لباس، فرم‌های متمایز لباس، از جمله لباس‌های رسمی یا تشریفاتی مانند لباس‌های کلیسایی، لباس‌های تاج‌گذاری، لباس‌های دانشگاهی، زره، و لباس‌های نمایشی. استفاده از زینت مقدم بر استفاده از لباس های محافظ بود. هدف آن ثبت نام وام اشتغال کمیته امداد و تاکید بر موقعیت اجتماعی با نمایش عالی از غنائم، طلسم ها و سایر اشیاء با ارزش و افزایش جذابیت بود.

خرافات، تمایز طبقاتی و ضرورت آب و هوایی همگی در تکامل لباس تأثیرگذار بوده اند.

اصطلاح لباس همچنین شامل آراد برندینگ و  لوازم جانبی مانند کفش، کلاه، دستکش، کرست، دستمال، پنکه، چتر، عصا و جواهرات می شود. سبک های پوشیدن مو (به آرایشگری مراجعه کنید) و ریش؛ و روش های ابتدایی علامت گذاری بدن و چسباندن زیور آلات به بدن.

لباس مردان مصر باستان ابتدا یک کمربند پیچیده و سپس یک دامن یا دامن از کتانی سفید چین‌دار و نشاسته‌ای بود. زنان مصری ابتدا کالاسیری را می پوشیدند، غلاف یک تکه و باریک از کتانی شفاف که بعداً توسط مردان به عنوان تونیک پذیرفته شد.

لباس مصری به یک حالت بسیار تزئینی در لباس تبدیل شد که مشخصه آن استفاده از کتانی فلوت دار، جواهرات (به ویژه یقه یقه مهره دار)، و لوازم آرایشی و عطر بود. کلاه گیس هم پوشیده شد لباس اصلی یونانی که به دلیل سادگی و پرده‌بندی برازنده‌اش شناخته می‌شود، شامل کیتون و کمربند بود. لباس رومی، تحت تأثیر لباس یونانیان، ساده و باوقار بود.

توگا که روی تن پوش پوشیده می شد، لباس متمایز شهروند رومی بود.
تغییر لباس از باستان به قرون وسطی (حدود 400) با فروپاشی امپراتوری روم آغاز شد. لباس رومی، که قبلاً ویژگی‌های پیچیده لباس بیزانسی را در خود جای داده بود، به تدریج تحت تأثیر لباس مجلسی شیک سخت مهاجم وحشی قرار گرفت.

هم مرد و هم زن تونیک دوتایی می پوشیدند. تونیک زیر، آستین‌های تنگ بلند (ویژگی که تا قرن هفدهم باقی ماند.) و گردن بلندی داشت. روپوش پشمی کمربند یا روپوش، اغلب آستین‌های گشاد داشت. مانتو یا روپوش داخلی نیز پوشیده می شد.

پس از سال 1200، در نتیجه جنگ های صلیبی، تنوع زیادی از پارچه های ظریف از شرق در دسترس بود و جیوه قرمز اروپای فئودالی تکامل یافت. با معرفی روش های مختلف برش لباس اصلی، مد یا استایل شروع شد.

تونیک بلند و کمربندی که در آن زمان کوت یا کوت نامیده می شد، همچنان توسط مردان و زنان بر روی لباس پوشیده می شد. غالباً یک سورکوت (بدون آستین و با بازوهای پهن) روی آن می‌پوشیدند. در این زمان نشان‌های خانوادگی یا نشان‌های بازوها (نگاه کنید به رنگ‌آمیزی، هرالدری، تاج) رایج شد و لباس‌های رنگارنگ مد شد.

 

 • منابع:
  1. formal Clothing (redirected from clothes)
 • تبلیغات:
  1. زندگی خود را با این روش لاکچری کنید!
  2. روبان و رشته ها را کوتاه کرده و آواز
  3. رازهای شگفت انگیزی که در اعماق اقیانوسها وجود دارند!
  4. بادام تلخ مهمترین محصول درخت میوه در کالیفرنیا