حنا پمادی که آیفون 14 را برق می اندازد!!!

از برگ ها و گل های حنا استفاده می شود که برگ ها حاوی گلیکوزیدهای مختلفی هستند که مهم ترین آنها لوزون است و مولکول شیمیایی آن 2-هیدروکسی 1 4 نفتوکینون است.

این ماده حنا پمادی مسئول اثر بیولوژیکی پزشکی و رنگ و رنگ آن است، کریستال های نارنجی رنگی است که در آب حل می شود، همچنین حاوی مواد رزینی و سایر تانن های نوع خاصی به نام تانن حنا است، همچنین حاوی مواد چرب است.

مانیتول همه این مواد بسیار مفید هستند و در ساخت داروها و لوازم آرایشی استفاده می شوند.

در مورد گلها، آنها حاوی یک روغن فرار معطر هستند که بوی قوی و هوشمندانه ای دارد

از دانشگاه کراچی [پاکستان] محققین فاش کردند.

حنا

دوستم و من.کاردار وجود دو نوع تری ترپنوئید پنج چرخه ای را در حنای سفید لاوسونیا آلبا فاش کرد و این دو ترکیب جدید لوزینیک اسید و لوزونین نام داشتند.

این دو ترکیب نیز توسط مطالعات طیف سنجی نشان داده شده است.

حنا به دو منظور تقلب می شود: برای افزایش وزن یا پوشاندن مهمترین عیب آن که زردی آن است در حالت اول هنگام آسیاب شن ریز به آن اضافه می کنند و به ندرت برگ درختان را اضافه می کنند.

مانند خولان، بید یا خطمی، در حالت دوم رنگ سبز به آن اضافه می شود تا زردی آن را بپوشاند.

به راحتی می توان حنای اصل و تقلبی را تشخیص داد زیرا موادی که به آن اضافه می شود وزن مخصوص بیشتری نسبت به آن دارد، بنابراین حجم مشخصی از حنای تقلبی از وزن همان حجم حنای تمیز سنگین تر است.

می توان فهمید که حنا با کمی دمیدن با شن مخلوط شده است و حنا تبخیر می شود و ماسه باقی می ماند یا با قرار دادن مقدار کمی از آن در آب، حنا روی سطح آن شناور می شود. آب و ماسه ها ته نشین می شوند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.