توصیف فیزیکی گل رز مشکی

گل رز، (جنس Rosa)، سرده ای از حدود 100 گونه درختچه چند ساله از خانواده رنگ موی لاکچری. گل رز عمدتاً بومی مناطق معتدل نیمکره شمالی است. بسیاری از گل های رز به دلیل گل های زیبای خود که رنگ های متنوعی از سفید تا رنگ های مختلف زرد و صورتی تا زرشکی تیره و مایل به قهوه ای را در بر می گیرند، کشت می شوند و اکثر آنها عطر دلپذیری دارند که با توجه به تنوع و شرایط آب و هوایی متفاوت است.
بیشتر گونه‌های گل رز بومی آسیا هستند و تعداد کمتری از آن‌ها بومی آمریکای شمالی و تعداد کمی در اروپا و شمال غربی آفریقا است. رز مشکی از مناطق مختلف جهان به راحتی هیبرید می شوند و انواعی را به وجود می آورند که با اشکال والدین همپوشانی دارند و تعیین گونه های اصلی را دشوار می کند. کمتر از 10 گونه، عمدتا بومی آسیا، در آمیختگی که در نهایت انواع بسیاری از رب انار امروزی را تولید کرد، شرکت داشتند.

گل رز درختچه‌های راست، بالا رونده یا دنباله‌داری هستند که ساقه‌های آن‌ها معمولاً با خارهایی با اشکال و اندازه‌های مختلف مسلح می‌شوند که معمولاً خار نامیده می‌شود. برگها متناوب و مرکب به شکل پینه ای هستند (یعنی پر شکل)، معمولاً با برگچه های بیضی شکل که دندانه های تیز دارند.

گل‌های رز وحشی معمولاً دارای پنج گلبرگ هستند، در حالی که گل‌های رزهای پرورشی اغلب دوتایی هستند (یعنی با مجموعه‌های متعدد گلبرگ). اندازه لباس بلوچی از مینیاتورهای کوچک به قطر 1.25 سانتی متر (0.5 اینچ) تا گل های هیبریدی با اندازه بیش از 17.5 سانتی متر (7 اینچ) در عرض متغیر است.

میوه گوشتی، گاهی خوراکی و توت مانند گیاه رز (در واقع فنجان گلی) به عنوان باسن شناخته می شود و معمولاً از رنگ قرمز تا نارنجی متغیر است.

گل رز می تواند توسط تعدادی از بیماری ها آلوده شود که بیشتر آنها توسط قارچ ها ایجاد می شوند. کپک پودری به صورت کپک سفید متمایل به خاکستری روی سطح برگ ها و ساقه های جوان ظاهر می شود. قارچ لکه سیاه به صورت لکه های سیاه آشکار روی برگ ها ظاهر می شود و باعث ریزش آنها می شود. زنگ نیز بیماری شایع گل رز است. شته ها یک آفت شایع در برگ ها و ساقه های جوان هستند.

 • منابع:
  1. Physical description of black rose
 • تبلیغات:
  1. فروش انواع دانه تره مرغوب
  2. دستگاه بازیافت پلاستیک
  3. انواع پارچه کرپ
  4. خرید و فروش سطل پلاستیکی بنایی